Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelli Olmak Engel Değil

06.12.2016
Ordulular, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde anlamlı ve bir o kadar da duygulu bir imza gününe şahit oldu. Bugün Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, bir engellinin destek verildiğinde nasıl kitap yazabildiğine tanıklık etti.
Yarın kutlanacak olan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisi, engelli bir yazarın imza gününe ev sahipliği yaptı. Doğuştan bedensel engelli olup kas hastalığı bulunan ve yaşam dolu enerjisiyle birçok insanın takdirini kazanan 21 yaşındaki Erdinç Yılmaz, bugün “Azmin Zaferi” adlı kitabını okurlarıyla buluşturdu. Başkan Enver Yılmaz’ın da katıldığı imza gününde duygu dolu anlar yaşanırken, Erdinç Yılmaz’ın mutluluğu ve ailesinin onunla duyduğu gurur gözlerinden okunuyordu.
Daha önce de birçok projede yer alan, gösterdiği çaba sonrası iki parmağıyla piyano çalarak insanların takdirini kazanan Erdinç Yılmaz için Başkan Enver Yılmaz, “Azmin Zaferi adlı kitap, sağlığı yerinde olup ben yapamam diyenlere örnek olmalıdır. Engelli kardeşlerimiz, fırsat ve destek verildiğinde neler yapabileceklerini işte böyle gösteriyorlar. Erdinç kardeşimi tebrik ediyorum” dedi.
Hayatında yaşadığı zorluklarla engellilerin acı ve mutluluklarını 164 sayfalık kitabında anlatan Erdinç Yılmaz, kendisine bu süreçte destek veren herkese teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaşın