Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Engelsiz plaja büyük övgü

25.10.2013

eng_1Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Lara Birlik sahilinde yapımına başlanan ve engelli vatandaşlar için ‘Engelsiz Plaj’da sona yaklaşıldı. Sivil toplum kuruluşları çalışmaları yerinde inceledi.

Geçtiğimiz aylarda engelli bireylerin denize erişimlerini sağlayacak‘Engelsiz Plaj’ sosyal projesine imza atan Antalya Büyükşehir Belediyesi, Lara Birlik sahilinde yürüttüğü çalışmaların sonuna geldi. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal çalışmaları yerinde inceleyerek Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkililerinden bilgi aldı.

PLAJA BÜYÜK ÖVGÜ

Cemal Öcal ile birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Altı Nokta Körler Derneği Antalya Şubesi, Antalya Sakatlar Derneği ve Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği Antalya Şubesi yetkilileri ve dernek üyeleri yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak istek ve önerilerde bulundu. Üyeler sosyal sorumluluğun ön planda tutulduğu proje nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın’a teşekkür etti.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİLER

Sivil toplum kuruluşlarının Lara Birlik sahilinde gerçekleştirdiği tesis incelemesi anlamlı görüntülere sahne oldu. Tesiste yer alan platform sayesinde Deniz kenarına gelen üyeler aileleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Tesiste engelli vatandaşların kullanabileceği 2 adet tuvalet, engelli asansörü, 2 adet soyunma kabini ve 4 adet duş bulunuyor. Görme engelli vatandaşların da düşünüldüğü tesiste biril alfabesi ile yönlendirme yazıları yer alıyor.

PLAJ 2014’TE HAZIR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cemal Öcal ilgili sivil toplum kuruluşlarının istek ve önerilerinin hizmetin kalitesi açısından önem arz ettiğini vurguladı. Lara Birlik alanında kullanım hakkı 3 yıllığına belediyeye devredilen bir plaj, engelli bireylere özel tesise çevriliyor. Proje ile Antalya’da yaşayan ya da kente tatil için gelen engelli bireyler, denize girebilecek. Plaj 2014 yılı yaz ayından itibaren hizmete geçecek.

Bu Haberi Paylaşın