Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Evsizlere Yardım Eli

05.01.2015

istanbul-pendik-evsizlere yardi eli

Kar ve soğuk hava İstanbul’u etkisi altına alırken, donma tehlikesine karşı evsizler de unutulmadı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, evsiz vatandaşların barınma ve beslenme ihtiyaçları için Zeytinburnu Spor Kompleksi’ni tahsis etti. Pendik Belediyesi de evsizler için çalışma başlattı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri hava sıcaklarının düşmesi nedeniyle donma olaylarına karşı sokaklarda kalan evsizlere yardım eli uzattı. İstanbul sokaklarında geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalan evsizler, donma tehlikesine karşı zabıta ekipleri tarafından Zeytinburnu Spor Kompleksi’ne götürülerek barınma, beslenme ve temizlik ihtiyaçları karşılanıyor

Pendik’te sokaklar taranıyor
Pendik Belediyesi ekipleri de ilçe genelinde tesbit edilen evsizlerin kış günlerini sıcak ve güvenli bir şekilde geçirebilmeleri için çalışma başlattı. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da sokaklarda kalan vatandaşları unutmayan Pendik Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu konaklama hizmetinden faydalanmak üzere yönlendiriyor. Sosyal İşler Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından ortak yürütülen çalışmada alan ekipleri sokaklarda kalan evsizleri belirliyor. Vatandaşlar da çevrelerinde barınmaya ihtiyaç duyan kimseler için Pendik Belediyesinin 444 81 80 numaralı çağrı merkezini veya ALO 153 hattını arayabilir.

 

Bu Haberi Paylaşın