Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Genç Sporcular Sahaya İndi

23.12.2016

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de ilk olarak hayata geçirdiği Okullar Ligi’nde maçlar büyük çekişmeye sahne oluyor.

Öğrencilerin spora olan ilgi ve yeteneklerini desteklemek, boş zamanlarını daha etkin kullanmalarını sağlamak amacıyla başlatılan Büyükşehir Belediyesi Okullar Ligi’nde üçüncü sezon heyecanı sürüyor. Park Antalyaspor Tesisleri’nde yapılan lig, gençleri sporla buluştururken, müsabakalar Fair Play kuralları çerçevesinde oldukça çekişmeli geçiyor.

Futbol, basketbol, voleybol, hentbol ve oryantring branşlarında gerçekleştirilen Okullar Ligi’nde bu yıl rekor katılımla 120 okul, 235 takımdan yaklaşık 4 bin öğrenci ter döküyor. Haftanın 5 günü süren müsabakalara veliler de yoğun ilgi gösteriyor.

Renkli görüntülere sahne olan Okullar Ligi maçlarında olası sakatlıklara karşı ambulans ve sağlık ekipleri hazır bulunuyor. Öğrencilere müsabakalar sonrası sıvı ve gıda desteği veriliyor. Öğrencilerin spor malzemeleri de Büyükşehir Belediyesi, tarafından sağlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı’nca düzenlenen Okullar Ligi’nin ilk dönem maçları yarıyıl tatilinden sonra sona erecek.

Bu Haberi Paylaşın