Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Hersek Lagünü çiçek açacak

03.03.2017

2017 yılında tamamlanması hedeflenen Tıbbi Aromatik Bitkiler ve Botanik Bahçesi olarak da adlandırılan, Altınova Çiçek Diyarı Projesi çalışmalar hızla sürüyor.

BAKANLIKTAN HEYET

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu ve beraberindeki heyeti proje alanında gezdirerek bilgi verdi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu, Politika ve programlar Şube Müdürü Sinan Hakan Erdem, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 2. Bölge Müdür Yardımcısı Hakan Mumcuoğlu, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Yalova Şube Müdürü Nevzat Algan, Yalova Birim Mühendisi Emre Can Çelik ve Mühendis Abdulkadir İnci proje alanında incelemelerde bulundu.

LAGÜN KENARINA

Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu’ya proje hakkında bilgi veren Başkan Oral, amaçlarının 2017’de projenin tamamlanması olduğunu söyledi. Projeye göre; Hersek Lagünü kenarına Aromatik Tıbbî Bitki Bahçesi, Botanik Bahçesi, Biyo Çeşitlilik Bahçesi, Sucul Bitkiler Bahçesi ile bunların satışı için yer yapılacak.

Bu Haberi Paylaşın