Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kadıköy’ e 30 Bin Gül Fidanı

30.03.2013

Kadıköy Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak yaptığı “Saksısı Sizden, Çiçeği Bizden” çiçek dağıtım kampanyası başladı. Kampanya süresince Kadıköylülere, bahçe ve balkonlarına dikmeleri için 30 bin adet gül fidanı dağıtılacak.
Kadıköylülerin yoğun ilgi gösterdiği kampanya kapsamında dikilmeye hazır 30 bin gül fidanının dağıtımını Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk başlattı.
Başkan Öztürk’ün katılımı ile gerçekleşen çiçek dağıtımı ilk olarak Kozyatağı Kuriton Curi Parkı’ndan başladı, Zübeyde Hanım Parkı ve Milli Hakimiyet Parkı’nda devam etti. Her yıl düzenlenen çiçek dağıtım programında bu yılda uzun kuyruklar oluşturan Kadıköylüler, Başkan Öztürk’ün dağıttığı çiçekleri alarak teşekkürlerini dile getirdiler. Baharı çiçeklerle karşılamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Kadıköylüler; ‘Biz baharın geldiğini Belediyemizin dağıttığı çiçeklerle anlıyoruz, çiçeklerimizi ne zaman alırsak o zaman bahar geldi diyoruz’’ dediler.
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; ‘Kadıköylülerin yeşile ve çevreye ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Bu yüzden biz de Belediye olarak onların bu duyarlılığına cevap verebilmek adına bu türlü bir kampanyayı yıllardan beri devam ettiriyoruz. Amacımız daha yeşil bir Kadıköy yaratmak’dedi.

Gül fidanı dağıtım programı şöyle;
27 Mart Çarşamba: 10.00 – Acıbadem Gönüllü Evi
11.00 – Moda Çocuk Parkı / 11.30 – Yoğurtçu Parkı
29 Mart Cuma: 10.00 – Bostancı Tren İstasyonu
11.00 – Barış Parkı / 11.30 – Defne Parkı
31 Mart Pazar: 12.00 – Fenerbahçe Gönüllü Evi
13.00 – Özgürlük Parkı

Bu Haberi Paylaşın