Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Kansere Karşı Farkındalık

10.02.2017

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri’nin talebi üzerine Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından görevlendirilen KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Meltem Yavuz Sözer, Dr. Esra Tekinaslan ve Tıbbı Sekreter Filiz Çakar Başkan tarafından kadınlara yönelik eğitim semineri Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Zübeyde Hanım Kadın Merkezi’nden hizmet alan kadınlara yönelik gerçekleştirilen seminerde konuşan KETEM Sorumlu Hekimi Dr. Meltem Yavuz Sözer, meme, serviks ve kolon kanserine dikkat çekerek, erken tanı sağlayan tarama yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Bu eğitim semineri ile kansere karşı kadınların farkındalıklarını arttırmayı hedeflediklerini belirten Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı, eğitim seminerlerinin Özgecan Kadın Merkezi’nde de gerçekleştirileceğini söyledi.

Kanserde erken tanının çok önemli olduğuna dikkat çeken Takındı, “Genellikle kadınlarda çok sık görülen kanser türleri hakkında kadınlarımızı bilgilendirmek, farkındalık yaratmak, erken tanı ve tedavi yöntemlerini uzman doktorlarımız eşliğinde konuşmak istedik. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü olarak kadınlarımıza yönelik bu ve buna benzer eğitimlerimiz devam edecek. Bizler için en önemli unsur kadınlarımızı hem sağlık konularında bilgilendirmek, hem de Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatı doğrultusunda kadınlarımızı evlerinden dışarıya çıkartarak, sosyal yaşama dahil etmek” dedi.

Bu Haberi Paylaşın