Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Karesi’de Kediler de Evlendi

26.01.2017

Karesi Belediyesi, soğuk kış aylarında sokak kedilerinin bakımı ve barınmaları için ‘Kedi Evi’ projesini hayata geçirdi. Kediler artık kışın soğuktan yazın da sıcaktan korunacak.

Çocuklara hayvanlarla birlikte yaşama alışkanlığı, hayvan ve doğa sevgisi kazandırmayı amaçlayan, insanlar kadar hayvanların da yaşam hakkına sahip çıkan Karesi Belediyesi, proje kapsamında ilk ‘Kedi Evi’ni Çay Mahallesi’ne yerleştirdi. Uygulama ile birlikte belediye ve gönüllü hayvanseverler, sahipsiz sokak kedilerinin barınma ve gıda ihtiyaçlarını karşılamak için birlikte çalışacak.

Güvenli Alanlar

Sıcak ve soğuk havalarda kedilerin sığınabileceği bir liman olarak yapılan kulübeler, su geçirmez, dış hava koşullarına dayanıklı, yıkanabilir ve temizlemesi kolay malzemesi ile olduğu kadar estetik görünümüyle de dikkat çekiyor. Kedilerin istedikleri her an rahatlıkla girip çıkabildikleri Kedi Evlerinin etrafı çit ile çevriliği olduğu için güvenlikleri ve rahatlıkları da sağlanmış oluyor.

Sokakta yaşayan minik dostlarımız için gönüllülerle birlikte çalışma yapan Karesi Belediyesi’nin yerleştirdiği kedi evlerinin, şehrin belirli bölgelerine vatandaşların talepleri doğrultusunda yerleştirilmesi planlanıyor.

Bu Haberi Paylaşın