Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Önce Çocuk Sağlığı

07.02.2017

Çankaya Belediyesi Halk Sağlığı Merkezi bünyesinde görev yapan psikologlar, Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevlerinde okul öncesi eğitimi alan çocuklara ve başvuruda bulunan Çankayalılara, ücretsiz Çocuk Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermeye devam ediyor.

Ebeveynler, davranış ve uyum sorunları ile hiperaktivite ve inatçılık gibi birçok konuda yararlanabilecekleri Çocuk Psikolojik Danışmanlık hizmetine ücretsiz olarak başvurabiliyorlar.

Çocukların eğitimine yönelik kreş, etüt, kültür-sanat, spor gibi çeşitli alanlarda hizmet veren Çankaya Belediyesi, onların değil psiko-sosyal gelişimlerine de öncelik veriyor. Ailelerin ücretsiz yararlanabildiği ve Belediye’nin psikologları tarafından verilen Çocuk Psikolojik Danışmanlık hizmeti ebeveynlere yol gösteriyor. Çankaya Belediyesi’nin tüm sağlık hizmetlerini tek çatı altına topladığı Çankaya Halk Sağlığı Merkezi’nin 0850 455 02 65 numaralı telefondan arayarak randevu talebinde bulunabilen anne-babalar, çocuklarının davranışlarının düzenlenmesinde nasıl bir yol izleyecekleri konusunda yardım alabiliyorlar. Görüşmeler hem çocuklarla hem de aileleriyle yapılıyor.

ADRES ÇANKAYA

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi, çocuklarının davranışlarında farklılık gözlemleyen ya da çocuğunun ele avuca sığmayacak kadar hareketli olduğunu fark eden ve söz dinletemeyen anne-babaların ücretsiz yararlanabilecekleri psikologa başvurabildiği bir adres oldu. Bünyesinde bulunan 11 gündüz bakımevinde eğitim alan çocuklar için psikolojik danışmanlık hizmeti veren Belediye, bu hizmetini ihtiyacı olan Çankayalı ailelere de veriyor. Hafta içi randevu yöntemiyle hizmet veren Çocuk Psikolojik Danışmanlık Hizmetinden yararlanmak isteyenler, sadece telefonla ulaşarak destek alabiliyorlar.

SORUN ÇÖZÜLENE KADAR TERAPİ

2016 yılında 400 aile ve 375 çocuk görüşmesi ile 2017 yılının ilk ayında 40 aile 32 çocuk görüşmesi yapan Çankaya Belediyesi psikologları, davranış ve uyum problemi yaşayan, hiperaktivite, inatçılık, okula gitme isteksizliği, kurallara ve sınırlara uymama gibi davranışlar gösteren çocuklarının sorunları ile bilinçli baş etmeye çalışan anne babalara yol gösterici oluyor. Yaşanan problem giderilene kadar aile ve çocuk görüşmelerini sürdüren psikologlar, ihtiyaca görüşme sayısının 5 ila 10 görüşme arasında değiştiğini belirtiyor. Çocuktaki gelişmeleri takip eden psikologlar, gerektiğinde aileleri Çocuk Psikiyatrisine veya Çocuk Nörolojisine de yönlendirdiklerini sözlerine ekliyor.

Bu Haberi Paylaşın