Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Önce “Sağlık Ve Güvenlik”

10.02.2017

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının sağlığı, 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında verilen eğitim çalışmalarıyla güvence altına alınıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışanları, temel iş sağlığı ve güvenliği eğitimleriyle farkındalık kazanırken, İş Sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürlüğü bünyesinde görev yapan işyeri hekimleri de personel muayenelerini büyük bir özenle gerçekleştiriyor. Türkiye’deki benzer uygulamalar ile kıyaslandığında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İş Sağlığı Güvenliği (İSG) faaliyetlerinde aldığı mesafe dikkat çekiyor.

Muayeneler tam gaz
İşyeri hekimlerince muayene edilmeye başlanan tüm çalışanların hangi birimde görev yaptıkları, görev tanımları, meslekleri ve çalışma koşullarına dair bilgiler toplandı ve yapılacak tahliller saptandı. Eşrefpaşa Hastanesi ile işbirliği yapılarak programlar hazırlandı. Bu program çerçevesinde yıl boyunca çalışanların belirlenen günlerde tahlil ve muayeneleri gerçekleştirildi. Muayeneler sırasında bazı çalışanların kendilerinin de farkında olmadığı rahatsızlıkları gözlemlendi; bunun üzerine de 2. basamak hastanelere sevk edilerek ileri tetkik ve tedavileri planlandı.

Her şeyden önce sağlık!
Çalışanların ruh ve beden sağlığının bir bütün ve uyum içinde olması gereğinden hareketle sürdürülen eğitimler de neşeli ve keyifli bir ortamda veriliyor. Eğitimler sırasında çalışanların beklentileri de kayıt altına alınarak, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarına ışık tutulması sağlanıyor. Şubat ayı itibari yapılacak çalışmalar kapsamında çalışan ve yakınlarına farkındalık eğitimleri verilecek.

Bu Haberi Paylaşın