Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Park Sorununa Elveda

10.02.2014

140205154440936Denizli’nin ilk yer altı katlı otoparkı olma özelliği taşıyan ve günlük ortalama 2000 aracın giriş çıkış yaptığı Hasan Gönüllü Katlı Otoparkı bulunduğu bölgenin önemli bir ihtiyacını gideriyor. Denizli’nin araç ve insan yoğunluğunun en çok yaşandığı bölge olarak nitelendirilen Bayramyeri, Doktorlar Caddesi ve Saltak Caddesi’ne hizmet veren otoparkın hemen üstünde ise muhteşem bir park ile bir anaokulu yer alıyor. Denizli Belediyesi tarafından eski cezaevinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen bu değişim ise bölge insanı tarafından takdirle karşılanıyor.

Kent merkezinde yer alan eski cezaevini yıkarak buraya Denizli’nin ilk katlı yer altı otoparkını yapan Denizli Belediyesi, bölgenin otopark konusunda duyduğu ihtiyacı önemli bir ihtiyacını giderdi. Bir zamanlar cezaevi iken Denizli Belediyesi tarafından yıkılıp yerine yapılan Hasan Gönüllü Katlı Otoparkı ve hemen üstünde bulunan park ile eğitime kazandırılan Hayme Hatun Anaokulu, vatandaşlarca Denizli’de yaşanan değişimin en güzel örneği olarak nitelendiriliyor. Denizli Belediyesi’nin gerçekleştirdiği bu dönüşümün ardından bir zamanlar yanından geçmeye dahi çekinilen eski cezaevi alanı son 4 yıldır bölge halkının 2. adresi durumunda. Cezaevinin bulunduğu alanın altına Denizli’nin ilk katlı yer altı otoparkını, üstüne de anaokulu ve park yapan Denizli Belediyesi bölgenin kaderini tamamen değiştirirken mahalle sakinleri ve çevrede oturanlar da eskiden cezaevi olan yerde otoparka arabalarını koyup çocuklarını anaokuluna bırakarak işe gidebiliyor.

Şehrin merkezinde bulunan ve hastanelere yakınlığı ile bilinen alana yapılan 1200 araç kapasiteli kapalı otopark özellikle hastanelere gelen vatandaşlar için büyük kolaylık sağlıyor.

Park Sorunu Tamamen Ortadan Kalktı

Hayme Hatun Anaokulu ve parkın hemen altında yer alan Denizli’nin ilk yeraltı katlı otoparkı olan Hasan Gönüllü Katlı Otoparkı ile bölgedeki otopark ihtiyacının giderildiğine dikkat çeken Başkan Zolan, “İşyeri yoğunluğunun fazla olduğu bölgede yerin altına yapılan 3 katlı otoparkımız 1200 araç kapasiteli. Gündüz araç ve nüfus yoğunluğunun arttığı bölgede Hasan Gönüllü Katlı Otoparkı önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Buraya günlük ortalama 2000 araç giriş çıkış yapıyor. Katlı otoparkımız, Doktorlar Caddesi, Bayramyeri, Saltak Caddesi, Devlet Hastanesi aksında park yoğunluğunun yaşanmamasını sağlıyor. Vatandaşlarımızdan bu yönde çok olumlu tepkiler alıyoruz” dedi.

 

Bölgenin En Modern Anaokulu

Denizli’de son 10 yılda yaşanan değişimin en güzel örneğinin bu alanda verildiğini dile getiren Denizli Belediye Başkanı Osman Zolan, “Bu kentte son 10 yılda inanılmaz işler yaptık. Bu kentte bir zamanlar olmayan projeleri hayata geçirdik. Değişimin en güzel adresi ise işte burası. Bir zamanlar cezaevi olan bu mekan şimdi eğitim yuvası. Geçmişte çevresinden geçmeye çekinilen bir alanda şimdi çocuklarımız eğitim alıyor. Ekonomi Bakanımız Sayın Nihat Zeybekci’nin belediye başkanlığı döneminde yapılan ve bölgenin en modern anaokulu olan Hayme Hatun Anaokulu, belediyemizce eğitime kazandırılırken okulumuz gelişmiş ülkelerdeki anaokullarında ne varsa aynısını bünyesinde barındırıyor. Öyle ki, bugün pek çok velimiz çocuklarını bu anaokuluna yazdırmak için adeta yarışıyorlar. Bu da eğitime verdiğimiz önemin en güzel örneklerinden biri. Bu vesile ile bu projeyi Denizli’mize kazandıran Sayın Zeybekci’ye teşekkür ediyorum”.

 

Mahallede Yaşayanların 2. Adresi Durumunda

Hayme Hatun Anaokulu’nun hemen yanında bulunan parkın bölgenin önemli bir ihtiyacını karşıladığını dile getiren Başkan Zolan,” Yapı yoğunluğu oldukça fazla olan bu bölgede bulunan bu parkımız mahalle insanımızın adeta 2. adresi konumunda. Çocuklarıyla buraya gelenler hoşça vakit geçiriyor. Yoğun günün yorgunluğunu vatandaşlarımız burada atıyor. Parkımızda çeşitli su oyunlarına yer verilen alanlar, çocuk oyun grupları, oturma grupları ve yürüyüş yolları bulunuyor. Geçmişle arada dağlar kadar fark var. Bölge çok güzel bir yer haline geldi. İnşallah önümüzdeki dönemde gerçekleştireceğimiz projelerle kent merkezindeki mahallelerimize nefes aldırmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Vatandaşlardan Teşekkür

Denizli Belediyesi’nin 2004 yılından bu yana kente pek çok önemli proje kazandırdığını ifade eden mahalle sakinleri de özellikle kapalı otopark, üzerindeki yeşil alan ve Hayme Hatun Anaokulu’nun bölgenin adeta çehresini değiştirdiğini ifade ediyorlar. Haftanın yedi günü gece yarılarına kadar burada zaman geçirebildiklerini ifade eden vatandaşlar, kendilerine böyle güzel bir imkan sağladığı için Denizli Belediyesi’ne ve Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür ediyorlar.

Bu Haberi Paylaşın