Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Sahipsiz Köpeğin Yaşam Azmi

13.06.2015

antalya-doberman2

‘Lucky’ Yaşama Tutundu Büyükşehir Belediyesi’nin ölüme terk edilmiş halde bulduğu Doberman ırkı köpek, veterinerlerin şefkati ve tedavisiyle tekrar yaşama tutundu. Hayata tutunma mücadelesiyle bakıcılarını bile şaşırtan köpeğe İngilizce şanslı anlamına gelen Lucky adı verildi. Sağlığına kavuşan Lucky, şimdi yeni sahibini bekliyor.

antalya-doberman2

12 Şubat’ta Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’nün 333 32 33 nolu acil ihbar hattını arayan bir vatandaş, Yeşildere Mahallesi’nde muhtemelen sahibi tarafından sokağa terk edilen bir köpeğin ölmek üzere olduğunu belirterek, daha fazla acı çekmemesi için uyutulmasını istedi. Hayvan ambulansı ile ihbar yerine giden veterinerler, aşırı derecede uyuz ve zayıf olan, vücudu yaralarla dolu Doberman cinsi köpeği can çekişirken buldu. Ambulansla Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Bakımevi’ne getirilen köpek hemen tedavi altına alındı.

HAYATA TUTUNDU
Bakıcılarının Lucky (İngilizce şanslı) adını verdiği erkek Doberman, özel ısıtıcı lambalar altında günlerce serumla beslendi. Çıplak bir vaziyette bulunan 1. 5 yaşındaki Lucky’nin enfeksiyon ve uyuz tedavileri yapıldı. Bakımevi personelinin ilgi ve şefkati ile hayata tutunan köpeğin vücudundaki yaralar iyileşti, tüyleri tekrar çıktı. Mucizevi bir iyileşme gösteren Lucky, kilo aldı ve 3 ay içinde sağlıklı bir Doberman görünüme ulaştı. Hayata tutunma mücadelesiyle bakıcılarını şaşırtan Lucky, şimdi yeni sahibini ve yuvasını bekliyor.

İSTEDİĞİNİZ HAYVANI SAHİPLENİN
Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü Adnan Büyükkaya, vatandaşların Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı’nı her gün 14.00 ve 16.00 saatlerinde ziyaret ederek, istedikleri hayvanı sahiplenebileceğini söyledi. Büyükkaya, vatandaşların yaralı ve zor durumdaki sahipsiz hayvanlarla ilgili 7/24 hizmet veren 332 22 33 nolu Bakımevi Acil İhbar Hattı’nı arayabileceklerini kaydetti. Bakımevi’nde toplam 500’e yakın kedi ve köpek bulunduğunu anlatan Adnan Büyükkaya, “Burada sahipsiz hasta ve yaralı hayvanların tıbbi ve cerrahi tedavilerini yapıyoruz. Sağlığına kavuşturduktan sonra sahiplendiriyoruz. Bakımevindeki hayvan dostlarımız yeni sahiplerini ve yuvalarını bekliyor. Sahiplenmek isteyen vatandaşlarımız www.facebook.com/kepezalti.barinak adresimizi ziyaret edebilirler” dedi.

Bu Haberi Paylaşın