Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Satın Alma Sahiplen

13.10.2014

sahiplen_3_10_14_a

Sokak canlılarına duyarlılığı ilke edinen Çankaya Belediyesi, sorumluluğu altında olmamasına rağmen dost elini sokak canlılarına uzatmaya devam ediyor.

Belediye 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün anlamına uygun olarak Mühye Köyü’nde bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi’nde Yavru Sahiplendirme Birimi’ni (Yav-Sa) açtı.

Yavru köpeklerin daha güvenli bir ortamda ayrıca bakım göreceği alanın açılışını Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç gerçekleştirdi. Sevinç’e açılışta Tema ve Zafer Koleji öğrencileri de eşlik etti.

35 koğuşun bulunduğu alanda yavru köpeklerin daha itinalı bir bakıma tabi tutulacağını dile getiren Sevinç, “Burada açılışını yaptığımız Yav-Sa ile ‘satın alma sahiplen’ ilkesinin pekiştirilmesi, vatandaşlarımızın bilinçlendirilerek bakımevimizden daha fazla köpek sahiplenmeye teşvik edilmesi amaçlanmıştır.” dedi. Zafer ve Tema Koleji yöneticileri ve öğretmenlerine de teşekkür eden Sevinç, minik öğrencilerin hayvanlar için başlattıkları kampanya konusunda, “Bu anlamlı duyarlılığınız sokak hayvanları konusunda bizler için önemli bir destek.” dedi. Sevinç, barınakta 100 yavru köpeğin bulunduğunu söyledi. Sevinç ayrıca Yav-Sa’dan sahiplenilen köpeklerin, ömür boyu aşı, bakım ve tedavilerinin Çankaya Belediyesi tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.

MİNİKLERDEN BARINAĞA DOST ELİ
Tema ve Zafer Koleji’nin minik öğrencileri 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü etkinlikleri çerçevesinde Mühye’deki dostlarını unutmadılar. Minik öğrenciler okullarında topladıkları mama, battaniye ve gazeteleri barınak yetkililerine teslim ettiler. Köpeklerle de vakit geçiren öğrenciler barınaktan biraz mutlu biraz buruk ayrıldılar.

 

Bu Haberi Paylaşın