Bizi Takip Edin

Manşetler

Şimdi Hareket Zamanı

02.05.2017

 

“Şimdi Hareket Zamanı” sloganıyla 1-7 Mayıs 2017 tarihlerinde bisikletle Bursa’dan Denizli’ye bisiklet turunun startını Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı Recep Altepe ile birlikte Bursa Büyükşehir Belediyesi Eski Başkanı ve Sağlıklı Kentler Birliği Danışma Kurulu Üyesi Erdem Saker ile Özcan Atamert verdiler.

Belediye başkanlarına obezite, diyabet ve metabolik hastalıklarla ile bilgi verip, fiziksel aktivite konusuna dikkat çekmek isteyen farklı yaş gruplarından oluşan 25 bisikletçi 6 günde, 580 km yol yaparak 8 belediye başkanına ziyarette bulunacaklar.

BUBİDOSD (Bursa Bisiklet ve Doğayı Sevenler Derneği), NowWeMove Türkiye koordinatörlüğü Muğla merkezli ENVERÇEVKO (Enerji Verimliliği ve Çevre Koruma Derneği)  ve ULUBİS (Uludağ Üniversitesi Bisiklet Topluluğu) üyelerinden oluşan ve Bursa’dan start alan bisikletliler Bursa-Denizli güzergahı üzerinde bulunan Harmancık, Tavşanlı, Çavdarhisar, Gediz, Uşak, Merkezefendi, Pamukkale ve Denizli Büyükşehir Belediye başkanlarını ziyaret edecekler. Bisikletçiler, güzergah üzerindeki şehirlerimizin bisiklet kullanıcılarını da kendilerine eşlik etmeleri için davet ediyorlar.

Bu Haberi Paylaşın