Bizi Takip Edin

Üye Belediye Haberleri

Yeşil Çevre Estetik Hatay

08.11.2016

Gelecek nesillerin daha yeşil ve sağlıklı alanlarda yaşaması için çalışmalarına ara vermeden devam eden Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), kent estetiğine yakışan yollar oluşturmaya ve Hatay’daki yeşil alanların sayısını arttıramaya özen gösteriyor.
Vatandaşlardan gelen taleplere kulak vererek çalışmalarını Hatay’ın tüm ilçelerinde büyük titizlikle sürdüren HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı ekipleri, gerçekleştirdiği peyzaj çalışmalarıyla büyük beğeni topladı.

YENİ PANELLER ŞEHİR MERKEZİNE RENK KATACAK

HBB ekipleri tarafından Antakya Atatürk Caddesi üzerinde yürütülen dikey bahçe uygulaması, sulama ve aydınlatma çalışmaları başladı. Hayata geçirilen çalışmaların neticesinde 95 metre boyundaki dikey bahçe panellerine yerleştirilen kırmızı ve yeşil yapraklı alternanthera çiçekleri, kentin estetik görüntüsüne yeni ve farklı bir hava katarken, paneller Türk bayrağı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi logosu ile zenginleştiriliyor.

HBB’nin yoğun çalışmaları hakkında düşüncelerini paylaşan vatandaşlar, Hatay’daki yeşil alanların sayısının her geçen gün artmasına vesile olan ve HBB ekiplerinin bu konudaki çalışmalarına öncülük eden çevre dostu HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkürlerini iletti.

Bu Haberi Paylaşın